OBÓZ JĘZYKOWO ŻEGLARSKI NAD ZALEWEM SULEJOWSKIM

Obóz językowo – żeglarski organizowany nad Zalewem Sulejowskim to propozycja skierowana do dzieci i młodzieży, które chciałaby połączyć naukę języka z żeglarską przygodą. Celem obozu jest sprawić, aby uczestnicy rozwijali swoją naturalną ciekawość świata, motywację do nauki języków obcych, jednocześnie aktywnie odpoczywali. W czasie pobytu uczestnicy otrzymają potężną dawkę wiedzy i zabawy. To będzie prawdziwa przygoda, po której wrócą do domu pełni wrażeń, lepiej przygotowani do codziennych wyzwań.

 

UCZESTNICY
Obóz przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Od naszych uczestników nie wymagamy żadnego przygotowania żeglarskiego, oczekujemy jednak podstawowej samodzielności, ponieważ zajęcia w ciągu dnia będą bardzo intensywne i potrzebne będzie duże zaangażowanie. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: 7 -9 lat oraz 10 -13 lat.

ZAKWATEROWANIE

Uczestnicy obozu będą mieszkać w INWEST SMARDZEWICEOśrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym, który znajduje się w odległości 50 metrów od Jeziora Sulejowskiego, na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to nowocześnie urządzony ośrodek, z boiskami do piłki nożnej i plażowej oraz uroczymi miejscami do zabawy na świeżym powietrzu. W ośrodku znajdują się pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami oraz restauracja ośrodka. Do dyspozycji uczestników są: dwie sale konferencyjne, wyposażone w klimatyzację. Na terenie ośrodka znajduje się również miejsce na ognisko.

BAZA ŻEGLARSKA
Dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim a coroczne inwestowanie w sprzęt sportowo -żeglarski przekłada się na dostępność sprzętu dla każdego uczestnika oraz wysoką jakość prowadzonych zajęć. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy mający do dyspozycji łódź motorową. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych. W otoczeniu Naszego portu znajduje się główna baza WOPR Zalewu Sulejowskiego.  Zobacz nasz sprzęt żeglarski >>>

KADRA
Na lądzie zajęcia językowe będą prowadzone przez doświadczone lektorki. Program i materiały dydaktyczne do nauki języka angielskiego przygotowane są przez metodyka szkoły językowej Bingo School w Tomaszowie Mazowieckim.
Na wodzie, w każdej załodze będzie instruktor żeglarstwa posiadający odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Ponadto, każdy z opiekunów pełni jednocześnie funkcję wychowawcy.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy pod względem zaawansowania językowego. Zajęcia językowe to 2 x 45 min do południa oraz 2 x 45 minut popołudniu. W ramach zajęć realizowane będą projekty tematyczne, gry i zabawy językowe, zabawa w aktorstwo – nagrywanie własnych filmików, scenek, krótkich prezentacji czy reklam.
W czasie, kiedy jedna z grup ma zajęcia językowe, druga uczestniczy w zajęciach żeglarskich na wodzie, realizując autorski program i zdobywając sprawności w Książeczce Młodego Żeglarza.

PROGRAM „MŁODY ŻEGLARZ”

Na obozach językowo żeglarskich realizujemy autorski program podstawowego szkolenia żeglarskiego MŁODY ŻEGLARZ. Program oparty jest na najlepszych wzorcach edukacji żeglarskiej dzieci i zawiera trzy certyfikaty: DOBRY ZAŁOGANT, DZIELNY ŻEGLARZ, MŁODY STERNIK.Szkolenie skierowane jest dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Program żeglarski oparty jest na bazie wiedzy teoretycznej oraz umiejętnościach praktycznych.

PROGRAM

  • English Fun – zajęcia z języka angielskiego, m.in. : London Tour – prezentacja najciekawszych miejsc stolicy Wielkiej Brytanii, Robin Hood, gra terenowa z Sherlockiem Holmesem i tajniki angielskich zaklęć rodem z Hogwardu.
  • Żeglarskie ABC – zajęcia żeglarskie, m.in. szkolenie z bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie, budowa i podstawowa obsługa jachtu, obsługa żagli, zasady cumowania,
  • Nocleg na jachcie (niezbędny własny śpiwór)
  • Wspólne wieczory przy ognisku (lub grillu) z gitarą i szantami
  • Warsztaty „ Węzły i Sploty” Podczas zajęć ćwiczenia praktyczne z węzłów i splotów oraz nauka wiązania węzłów dekoracyjnych. Program będzie dostosowany do poziomu zaawansowania grupy. Węzły, opaski, maty, gałki, plecionki – nauka i zabawa dla każdego.
  • Zajęcia sportowe, rekreacyjne i rozrywkowe – m.in. gry zespołowe, kajakarstwo, łucznictwo, strzelectwo, gry terenowe, podchody, kino w plenerze,  bieg Korsarza i wiele innych