top

Obóz językowo - żeglarski

OBÓZ JEZYKOWO - ŻEGLARSKI NAD ZALEWEM SULEJOWSKIM  kolonie i obozy jezykowe

 

Obóz językowo – żeglarski organizowana nad Zalewem Sulejowskim to propozycja skierowana do młodzieży. Celem obozu jest sprawić, aby nasi uczestnicy jeszcze lepiej mówili, rozumieli, czytali i pisali po angielsku oraz rozwijali swoją ciekawość świata i motywację do nauki języków obcych, jednocześnie odpoczywając w sposób aktywny . Podczas obozu nasi uczestnicy otrzymają potężną dawką wiedzy, ruchu i zabawy. To będzie pradziwa przygoda życia, po której wrócą z ogromnym bagażem mocnych wrażeń, lepiej przygotowani do codziennych wyzwań.

 

UCZESTNICY

Obóz przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Od naszych uczestników nie wymagamy żadnego przygotowania żeglarskiego, oczekujemy jednak podstawowej samodzielności, ponieważ zajęcia w ciągu dnia będą bardzo intensywne i potrzebne będzie duże zaangażowanie. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy wiekowe: 7 -9 lat oraz 10 -13 lat.

 

ZAKWATEROWANIE
Uczestnicy obozu będą mieszkać w INWEST SMARDZEWICE Ośrodku Szkoleniowo - Wypoczynkowym, który znajduje się w odległości 50 metrów od Jeziora Sulejowskiego, na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to nowocześnie urządzony ośrodek, z boiskami do piłki nożnej i plażowej oraz uroczymi miejscami do zabawy na świeżym powietrzu. W ośrodku znajdują się pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami oraz restauracja ośrodka. Do dyspozycji uczestników są: dwie sale konferencyjne, wyposażone w klimatyzację, projektor, Wi-Fi, telewizor, DVD oraz nagłośnienie wraz z oświetleniem dyskotekowym. Na terenie ośrodka znajduje się również miejsce na ognisko.

 

JACHTY
Podczas obozu uczestnicy będą żeglować na jachtach otwarto pokładowych Omega, kabinowych Sasanka 660, jednoosobowych jednostkach Optymist i dwuosobowych Topaz Taz.


KADRA
Na lądzie zajęcia językowe będą prowadzone przez doświadczone lektorki. Program i materiały dydaktyczne do nauki języka angielskiego przygotowane są przez metodyka szkoły językowej Bingo School w Tomaszowie Mazowieckim.
Na wodzie, w każdej załodze będzie instruktor żeglarstwa ze szkoły żeglarstwa BLUEBINGO.PL posiadający odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Ponadto, każdy z opiekunów pełni jednocześnie funkcję wychowawcy.

 

WYŻYWIENIE
4 posiłki dziennie w restauracji ośrodka

 

ORGANIZACJA ZAJĘĆ
Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy pod względem zaawansowania językowego. Zajęcia językowe to 2 x 45 min do południa oraz 2 x 45 minut popołudniu. W ramach zajęć realizowane będą projekty tematyczne, gry i zabawy językowe, zabawa w aktorstwo - nagrywanie własnych filmików, scenek, krótkich prezentacji czy reklam. W czasie, kiedy jedna z grup ma zajęcia językowe, druga uczestniczy w zajęciach żeglarskich na wodzie, realizując autorski program i zdobywając sprawności w Książeczce Młodego Żeglarza. Pierwszego dnia odbędzie się sprawdzian pływacki w kapokach.

 

PROGRAM

English Fun - zajęcia z języka angielskiego, m.in. : London Tour – prezentacja najciekawszych miejsc stolicy Wielkiej Brytanii, legendy o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu, Robin Hood, gra terenowa z Sherlockiem Holmesem i tajniki angielskich zaklęć rodem z Hogwardu.

Żeglarskie ABC - zajęcia żeglarskie, m.in. szkolenie z bezpieczeństwa i zachowania się na jachcie, budowa i podstawowa obsługa jachtu, obsługa żagli, zasady cumowania,

Zwiedzanie atrakcji turystycznych regionu – m.in. w zależności od bieżących warunków proponujemy: wycieczka bryczką i zwiedzanie Tomaszowskiej Okręglicy tj.: Groty Nagórzyckie, Skansen Rzeki Pilicy i Rezerwat Przyrody „Niebieskie Źródła" lub wycieczka autokarowa do Spały (zwiedzanie Centralnego Ośrodka Sportu i zabawa w Parku Linowym), zwiedzanie Trasy turystycznej „bunkier w Konewce" oraz zwiedzanie Inowłodza ( ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego i Kościółka Św. Idziego)

Biwak z Rejsem po Zalewie Sulejowskim z noclegiem na jachcie (niezbędny własny śpiwór)

Wspólne wieczory przy ognisku (lub grillu) z gitarą i szantami

Warsztaty „ Węzły i Sploty" Podczas zajęć ćwiczenia praktyczne z węzłów i splotów oraz nauka wiązania węzłów dekoracyjnych. Program będzie dostosowany do poziomu zaawansowania grupy. Węzły, opaski, maty, gałki, plecionki, sieci – nauka i zabawa dla każdego.

Zajęcia sportowe, rekreacyjne i rozrywkowe – m.in. gry zespołowe, kajakarstwo, karaoke, łucznictwo, strzelectwo, podchody, kino w plenerze, zumba, spartakiada żeglarska i wiele innych

 

CENA OBEJMUJE

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 - osobowych z łazienkami

Wyżywienie 4 posiłki dziennie

Realizację programu obozu, w tym wszystkie bilety wstępu

Opiekę kadry wychowawczej, medycznej, lektorskiej, instruktorskiej

Organizację grilli, ognisk oraz zajęć sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych,

Materiały dydaktyczne i promocyjne (koszulkę, klubowy śpiewnik żeglarski w wersji PDF )

Ubezpieczenie NNW


CENA NIE OBEJMUJE

Dojazdu (dojazd we własnym zakresie)
Przyjazdy indywidualne do ośrodka INWEST SMARDZEWICE ul. Klonowa 14, pierwszego dnia od godz. 15.00 -16.00
Odbiór uczestników z ośrodków ostatniego dnia do godz. 12.00


TERMINY

I turnus , 08.07-18.07.2018 - 11 dni- cena 1870 zł
II turnus , 18.07-28.07.2018 - 11 dni - cena 1870 zł
III turnus , 28.07-03.08.2018 - 7 dni - cena 1190 zł

 

PROMOCJE LATO 2018

 

Promocja na start - 50 zł zniżki przy zapisie i wpłacie zaliczki za uczestnika do 31.01.2018,
Rodzinne Wakacje - 50 zł zniżki dla każdego z rodzeństw

 


NIEZBĘDNE DOKUMENTY

UMOWA/ZGŁOSZENIE (wydrukuj, wypełnij, zeskanuj i wyślij emailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )
KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał dostarczony w dniu rozpoczęcia wypoczynku)
REZERWACJA I ZAPISY


Szczegółowe informacje dotyczące rezewacji i zapisów na obóz, rejs, kolonie
Zgłoszenia telefoniczne: 663 076 991, 663 567 514 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

DODATKOWE INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Iwona Kurzyk: 663076991, 663567514, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Organizatorem obozów jest:
Tomaszowski Klub Żeglarski
ul. Przeskok 3
97 – 200 Tomaszów Mazowiecki

 

 

 

bottom1bottom2bottom3